
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Threshold Voltage | 2.79 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 1.25 ms to 10 s |
| Accuracy | 0.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95654
Ext.Price$0.95654
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95654 | $0.95654 |
| 10 | $0.93427 | $9.34270 |
| 25 | $0.92797 | $23.19925 |
| 50 | $0.92171 | $46.08550 |
| 100 | $0.91549 | $91.54900 |
